wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Regulamin
Kontakt
 • INTERTECH Janusz PrzytockiSklep ModneFirany.plSzalejów Górny 67
  57-314 Szalejów Górny
  woj. dolnośląskie

  REGON: 020739020
  NIP: 883-167-24-27
 • E-mail:biuro@modnefirany.pl
 • Godziny działania sklepuINFOLINIA TELEFONICZNA Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 09:00 - 15:30
Systemy płatności
 • PayU
 • eserivce
 • PayPal
 • Przelewy24
 • iMoje
 • BGŻ
Miłego dnia

Życzymy wszystkim miłego i szczęśliwego dnia.

Regulamin

REGULAMIN

Sklepu Internetowego modnefirany.pl
Obowiązuje od dnia 24.05.2018


1. Regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie internetowym  modnefirany.pl, zwanym w dalszej części Sklepem. Sklep prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet.
 
Sklep prowadzony jest przez INTERTECH Janusz Przytocki z siedzibą w 57-314 Szalejów Górny 67, NIP 883-167-24-27, Regon 020739020, wpisany pod numerem 9698 do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Burmistrz Miasta Kłodzka.

 Kupującym w sklepie internetowym modnefirany.pl może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna lub przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w jakiejkolwiek formie przewidzianej prawem.
 
2. Wszystkie ceny są cenami brutto wyrażonymi w złotych polskich. Przedmiotem transakcji są towary opisane na stronie internetowej Sklepu  i Sklep ma obowiązek dostarczenia ich bez wad fizycznych i prawnych. Sklep odpowiada za wady produktu  na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Dane zamieszczone na stronach internetowych sklepu mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego, dlatego też sklep ma prawo odstąpienia od realizacji zamówienia z powodu braku dostępności towaru. W przypadku dokonania przedpłaty przez Kupującego, Sklep  zobowiązuje się do niezwłocznego zwrotu pieniędzy wpłaconych przez Kupującego.

3. Płatności:
 
Klient ma do wyboru następujące formy płatności za zamówiony towar:
 
a) Za pobraniem – płatność dokonywana jest przy odbiorze przesyłki.
 
b) Przelewem bankowym - na konto firmy. Dane do przelewu:
INTERTECH Janusz Przytocki
57-314 Szalejów Górny 67
numer konta: 95 1140 2004 0000 3202 4829 1783
tytułem "Zamówienie 'numer zamówienia'".
 
c) Płatność przez System Płatności Elektronicznych: kartą płatniczą, kredytową lub e-przelewem.  Przez System Płatności Elektronicznych (w dalszej części nazwanej SPE) rozumie się w szczególności systemy: PayU, przelewy24, PayPal.

Jeżeli do 14 dni od daty złożenia zamówienia na konto bankowe Sklepu nie wpłynie cała należna kwota, zlecenie zostanie anulowane.
 
 
d) Zasady dokonywania płatności przez Klientów za pośrednictwem SPE
 
d1) Płatności za pośrednictwem SPE mogą dokonywać wyłącznie osoby uprawnione do posługiwania się danym instrumentem, w oparciu o który następuje realizacja płatności, w szczególności daną kartą płatniczą może posługiwać się wyłącznie jej uprawniony posiadacz. Wykryte przez SPE przypadki nadużyć będą zgłaszane bezpośrednio do właściwych wydziałów Policji.
 
d2) Modnefirany.pl w swoim serwisie udostępnia Klientom odpowiedni formularz transakcji. Dane z formularza są automatycznie przekazywane do Partnera SPE za pośrednictwem SPE.
 
d3) Klient, po zatwierdzeniu formularza transakcji w Sklepie  Modnefirany.pl i wybraniu formy płatności za pośrednictwem SPE, jest automatycznie przekierowywany odpowiednio: w przypadku płatności dokonywanych przy użyciu karty płatniczej – na stronę internetową Partnera SPE będącego centrum autoryzacyjno-rozliczeniowym, w przypadku płatności w drodze przelewu internetowego – na stronę internetową Partnera SPE będącego bankiem, a w przypadku płatności w drodze przelewu tradycyjnego – na stronę internetową Serwisu SPE.
 
d4) W celu dokonania płatności Klient powinien potwierdzić dokonanie płatności na stronach internetowych odpowiedniego Partnera SPE zgodnie z zasadami określonymi przez tego Partnera. W przypadku dokonywania jakichkolwiek zmian w formularzu płatności udostępnionym na na tych stornach i automatycznie uzupełnionym przez SPE, płatność może nie zostać zrealizowana.
 
 
4. Dostawa:
 
Dostępne są następujące formy dostawy na terenie kraju :
a) Przesyłka kurierska poprzez firmę Kurierską. Przesyłka dostarczana jest na terenie kraju za pośrednictwem kuriera, zazwyczaj w terminie 1-2 dni roboczych po jej nadaniu. W przypadku nieobecności Klienta w domu kurier może pozostawić awizo z informacją, gdzie i kiedy przesyłkę można odebrać lub zamówić kolejne jej doręczenie. Dostawa awizowanej przesyłki dokonywana jest bezpłatnie. W przypadku nie otrzymania przesyłki lub awizo w ciągu 7 dni od daty wysyłki prosimy skontaktować się ze Sklepem pod adresem e-mail:   lub telefonicznie.
 
Koszty wysyłki na terenie kraju określone są w menu "Wysyłka".
 
5. Czas realizacji:
Wszystkie zamówienia Sklep realizuje jak najszybciej, a średni czas realizacji wynosi do 10 dni roboczych od momentu otrzymania zapłaty lub przyjęcia zamówienia do realizacji, w przypadku wysyłki za pobraniem. Czas realizacji zależny od rodzaju zamówionego produktu i jego dostępności, jednak towar dotrze do Klienta najpóźniej w ciągu 30 dni od otrzymania zapłaty lub od złożenia zamówienia, w przypadku wysyłki za pobraniem. W przypadkach gdy wybrany artykuł nie będzie już dostępny, Sklep zaproponuje Klientowi produkt podobny lub niezwłocznie zwróci Klientowi zapłatę.
 
 Termin otrzymania przesyłki = termin realizacji zamówienia przez Sklep + czas dostawy towaru przez przewoźnika. W przypadku zamówienia kilku towarów o rożnych czasach realizacji, zamówienie zostanie zrealizowane po skompletowaniu całości zamówienia, tzn. po upływie najdłuższego czasu realizacji.
W przypadku, gdy z powodu dużej ilości zamówień Sklep nie może zrealizować całego zamówienia w jednej przesyłce, pozostałe produkty zostaną wysłane odrębną przesyłką; najszybciej jak to będzie możliwe. Koszty dodatkowej przesyłki ponosi Sklep.
 
6. Zwroty :
 
Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie towaru lub w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik, i wskazana przez Państwa, weszła w posiadanie towaru, lub w przypadku dostaw partiami lub w częściach, od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej partii lub części lub w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik, i wskazana przez Państwa, weszła w posiadanie ostatniej partii lub części.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas INTERTCH Janusz Przytocki, 57-314 Szalejów Górny 67, o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego pisemnego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy dostępnego pod adresem: http://www.modnefirany.pl/zwroty/formularz_zwrotu_towaru_2014.pdf,  jednak nie jest to obowiązkowe.

Do zwracanego towaru należy dołączyć otrzymany paragon lub fakturę VAT.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.


SKUTKI ODSTĄPIENIA OD UMOWY

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji chyba, że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Zwracany towar prosimy odesłać niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.


ODPOWIEDZIALNOŚC KLIENTA

Odpowiadają Państwo za zmniejszenie się wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.KOSZT ODESŁANIA TOWARU

W przypadku odesłania towaru będą Państwo musieli ponieść  bezpośrednie koszty jego zwrotu. Firanki, zasłony, tkaniny i inne małe akcesoria ze względu na swój charakter mogą zostać w zwykły sposób odesłane pocztą. W przypadku rolet, mechanizmów i innych  akcesoriów o długości do 150cm, towar ze względu na swój charakter także może zostać w zwykły sposób odesłany pocztą. W przypadku towarów dłuższych, możliwy jest jedynie zwrot firmą kurierską. Koszt zwrotu firmą kurierską szacowany z terytorium Polski to maksymalnie 60 zł/towar. Koszt zwrotu przesyłki zagranej wynosi maksymalnie 70zł (w przypadku firanek/zasłon itd.) lub 400zł  (w przypadku rolet i innych akcesoriów o długości ponad 150cm).


OGRANICZENIE PRAWA DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umowy  w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Nie ma zatem możliwości zwrotu towaru wykonanego na indywidualny wymiar lub według specyfikacji Klienta.


7. Składanie zamówień:

Zamówienia przyjmowane są 24 godziny na dobę poprzez stronę Sklepu, adres e-mail   oraz w godzinach pracy sklepu telefonicznie. Realizacja zamówień odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00. Zamówienie zostanie przyjęte do realizacji po podaniu kompletnych i prawdziwych informacji niezbędnych do realizacji zamówienia. Dane zamieszczone na stronach internetowych sklepu mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego. Sklep zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówień niekompletnych lub wadliwych. W takim przypadku Sklep powiadomi Klienta poprzez email z wyjaśnieniem przyczyn odmowy realizacji.
 
8. Zmiany w zamówieniu/anulowanie zamówienia:
 
Klient ma możliwość dokonania zmian w zamówieniu lub jego anulowania, poprzez wysłanie stosownej informacji na e-mail .


9. Reklamacje:
Wszystkie reklamacje należy składać w formie pisemnej na adres firmowy lub adres email: . Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:
- imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,
- datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,
- przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,
- wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.


Reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie 14 dni. W przypadku uszkodzeń mechanicznych  powstałych podczas transportu przesyłki, możliwe jest dołączenie protokołu reklamacyjnego sporządzonego w momencie sprawdzenia przesyłki w obecności przedstawiciela przewoźnika.


W przypadku reklamacji towaru należy dokładnie opisać powód i przyczynę reklamacji. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji sprzedający zwróci się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Jeżeli reklamacja wymaga odesłania towaru, Klient odsyła towar na swój koszt najtańszą możliwą przesyłką, kurierem DPD lub pocztą polską (przesyłką poleconą) i określa adres na który należy zwrotnie odesłać towar. Po pozytywnym dla Klienta rozpatrzeniu reklamacji Sklep zwróci Klientowi koszt przesyłki reklamowanego towaru do Sklepu.


Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur:


Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.
 
10. Dane osobowe
Założenie konta w sklepie www.modnefirany.pl, zapisanie się na newsletter oraz złożenie zamówienia w sklepie www.modnefirany.pl oznacza wyrażenie przez Państwa zgody na przechowywanie i przetwarzanie podanych przez Państwa danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych oraz Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku. Patrz Polityka Prywatności oraz Informacja o cookie.

________________________________________
 
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu