wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Artykuły » Jak dobrać wymiar rolety do okna?
Kontakt
 • INTERTECH Janusz PrzytockiSklep ModneFirany.plSzalejów Górny 67
  57-314 Szalejów Górny
  woj. dolnośląskie

  REGON: 020739020
  NIP: 883-167-24-27
 • E-mail:biuro@modnefirany.pl
 • Godziny działania sklepuINFOLINIA TELEFONICZNA Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 09:00 - 15:30
Systemy płatności
 • PayU
 • eserivce
 • PayPal
 • Przelewy24
 • iMoje
 • Hotpay
 • Bluemedia
 • BGŻ
Miłego dnia

Życzymy wszystkim miłego i szczęśliwego dnia.

Jak dobrać wymiar rolety do okna?

Data dodania: 20-02-2017


 
Pierwszym krokiem jaki musimy zrobić zanim dobierzemy roletę do okna, to zdecydować w jaki sposób i gdzie zamontujemy rolety rzymskie. Rolety zamontować można bowiem na kilka sposobów.
 
 
 alt
 
 
- Montaż na wnęce okiennej
Najbardziej tradycyjnym sposobem na założenie rolety, jest zamontowanie jej właśnie nad wnęką okienną. Przy takim montażu roleta powinna być zamontowana około 20-25cm nad wnęką i rozwinięta sięgać do parapetu lub ewentualnie delikatnie go zakrywać. Po drugie, istotną rzeczą jest to, by wybierając szerokość rolety, zdecydować się na większy rozmiar. Roleta bowiem powinna być szersza o około 5-10cm od wnęki okiennej. Dlatego, przed dokonaniem zakupu, mierzymy naszą wnękę okienną i do jej wysokości dodajemy 20-25cm, a do szerokości 5-10cm. W wyniku otrzymujemy wymiary idealnej dla nas rolety. Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się naszym gustem i upodobaniami. Jeżeli więc mamy ochotę by roleta była szersza od okna o 20 cm, to nie ma ku temu żadnych przeciwskazań.


alt
    
- Montaż we wnęce okiennej (na suficie wnęki)
Rzadziej wybieranym rozwiązaniem jest montaż rolety we wnęce okiennej, a dokładniej na suficie wnęki. W tym przypadku szerokość rolety powinna być około 2 do 3cm mniejsza, niż szerokość samej wnęki. Umożliwi to tym samym swobodne opuszczanie i podnoszenie rolety. Należy zwrócić także uwagę na długość rolety. Powinna być ona około 2 do 3cm mniejsza niż wysokość wnęki. Dzięki czemu, po opuszczeniu roleta nie dotykała parapetu.

alt
   

- na oknie z montażem bezinwazyjnym
Wiele osób decyduje się na montaż rolet, nie nad wnęką, czy na jej suficie, ale bezpośrednio na ramie okiennej. Szybko, skutecznie i bezinwazyjnie, tak też można zamontować rolety.  Jak dobrać roletę do wielkości danego okna? Mierzymy szerokość samej szyby i wybieramy roletę o 2-3cm szerszą od szyby, by mogła ona nachodzić na ramę okienną. Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, w jakiej odległości od szyby znajduje się klamka. Musimy wybrać takie rozwiązanie, by nasza roleta nie nachodziła na samą klamkę. Oczywiście bardzo ważna jest również wysokość rolety. Jak ją obliczyć? Mierzymy wysokość szyby, dodajemy do niej wysokość ramy nad szybą, do tego dodajemy jeszcze od 2 do 3cm i otrzymujemy finalną wysokość naszej rolety. Dzięki dodaniu tych 2 czy 3cm roleta po opuszczeniu skutecznie zasłoni całą szybę.
 
Pozdrawiamy
Zespół modnefirany.pl

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Artykuły
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu